دات نت نیوک
اقامت کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری

انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا کدام اند؟ برای سرمایه گذاری در کانادا چقدر پول نیاز است؟ اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر طول می کشد؟ شرایط و مدارک ویزای سرمایه گذاری کانادا چیست؟ اسامی استان هایی که می شود با ویزای سرمایه گذاری کانادا اقامت کانادا را گرفت، کدام اند؟ وکیل مهاجرت به کانادا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری چه کمکی می تواند به پرونده مهاجرتی می کند؟

هر شخصی می تواند با توجه به دارایی ها، توانایی و تمایل خود برای سرمایه گذاری در کانادا، مهارت های مدیریت مجموعه ها، قابلیت های بیزنسی و ایده های خود، می تواند برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کند. در سال ها اخیر بسیاری از ایالت های کانادا برنامه های اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران خارجی ارائه کرده اند. در میان تمامی ایالت های کانادا، کبک در سال های اخیر بهترین شرایط و بیشترین تعداد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی را دارا بوده است. سایر ایالت ها نیز چنین برنامه هایی داشته اند اما به دلیل محدودیت ها و سختی ها کم رنگ شده و یا بسیار سخت است. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم تمامی ابعاد اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا را در ایالت کبک بررسی کنیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید. 

 

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا


دولت کانادا شرایطی را فراهم کرده تا سرمایه گذاران مهاجر و اعضای خانواده آن ها بتوانند ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) کانادا را با سرمایه گذاری 1.2 میلیون دلار کانادا برای مدت پنج سال با یک شرکت تابعه از زیر مجموعه های تجاری ایالت کبک دریافت کنند. متقاضیان برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک (QIIP) باید از نظر سکونتی در همین استان باقی بمانند. این یکی از اصلی ترین الزامات این برنامه طراحی شده است. برنامه مذکور توسط ایالت کبک یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در کانادا است. زیرا ممکن است این برنامه در سال های بعدی با افزایش مهاجران سخت تر شده و یا محدود و یا حتی کاملا حذف شود! 
چندین ایالت در کانادا در سال های اخیر اقدام به اعطای ویزای سرمایه گذاری کانادا کرده اند که همان طور که گفته شد، کبک بهترین و شاید جدی ترین آن ها است. ایالت های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیو برونزویک، نوا اسکوشیا، نورث وست تریتوریز یا قلمروهای شمال غرب، اونتاریو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکاچوان استان هایی هستند که تا کنون برنامه اعطای اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری را اعطا کرده اند. 

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2019


در این قسمت از مطلب می خواهیم آخرین شرایط و مدارک ویزای سرمایه گذاری در کانادا را به شما معرفی کنیم. اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا نیازمند مدارک و شرایط مختلفی است. در این قسمت از مطلب، ما آخرین شرایط و مدارک ویزای سرمایه گذاری کانادا در استان کبک را بازگو می کنیم. چون همانطور که گفته شد، کبک متعادل ترین و البته معروف ترین ایالت از این نظر است. شما باید برای احراز صلاحیت حداقل مدارکی که در این قسمت بیان می شود را داشته باشید. مدارک ویزای سرمایه گذاری در کانادا در برنامه ارائه شده از طرف ایالت کبک عباتند از:

1.    حداقل ثروت خالص: حداقل ثروت خالص شما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در کبک باید 2،000،000 دلار کانادا در مقیاس ارزشی قانونی باشد. این مقدار می تواند دارایی خود شما به تنهایی و یا دارایی شما و همسر قانونی شما باشد؛ البته در صورتی که همسر شما نیز متقاضی اخذ ویزای سرمایه گذاری باشد. دارایی هایی مانند اموال، حساب های بانکی، صندوق های بازنشستگی وسهام نیز شامل این ثروت خالص شما می شوند. 
2.    تجربه بیزینس یا مدیریت: شما باید در طول پنج سال قبل از اقدام و درخواست خود برای اخذ ویزا، حداقل دو سال تجربه مدیریت را داشته باشید. این تجربه شما باید در یک شرکت خاص (کشاورزی، تجاری، صنعتی) یا در یک سازمان دولتی یا بین المللی و در موقعیت شغلی به صورت تمام وقت شکل گرفته باشد. این شرکت لزوما نیازی نیست که سودآور بوده باشد؛ بلکه هدف سابقه مدیریتی شماست. اگر شما ادعای سطح پیشرفته تجربه مدیریتی را کرده باشید، باید در سال های مدیریت خود، حداقل دو کارمند تمام وقت داشته باشید. 
متقاضی می تواند در زمان ارائه درخواست بازنشسته شده باشد و از این نظر مشکلی نیست. البته این منوط به این است که در پنج سال گذشته خود، حداقل 2 سال سابقه مدیریت را داشته باشد و آن را اثبات کند. متقاضی باید بتواند مهارت های خود در برنامه ریزی های مالی، نظارت ها، تسلط خود بر منابع انسانی، مالی و ظرفیت منابع انسانی مجموعه تحت مدیریت خود را نشان دهد. تجارب آموخته شده در حرفه های خاص در کارآموزی ها، فرآیندهای آموزش و گواهی های پایان دوره ها نمی تواند شامل این موارد باشد و ارزشی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا ندارد. 
3.    شرط آخر برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از ایالت کبک، سرمایه گذاری مجموعا به ارزش 1200000 دلار کانادا از طریق یک واسطه مالی معتبر (این سرمایه گذاری را می توان تامین مالی کرد). واسطه های مالی معتبر از سوی کبک، معمولا شرکت های تجاری، صنعتی و کشاورزی این ایالت هستند. 


مزایای برنامه ویزای سرمایه گذاری کانادا از ایالت کبک (QIP)


•    سرمایه گذاری بدون خطر و ریسک: سرمایه گذاری 1،200،000 دلار کانادای شما توسط دولت کبک تضمین شده و ظرف 5 سال به طور کامل به شما باز می گردد. 
•    سرمایه گذاری منفعل: پس از سرمایه گذاری، هیچ نیازی به مدیریت شما برای حفظ سرمایه یا کار خاصی برای نگهداری آن نیست. پس این کار یک سرمایه گذاری کاملا آسان و مطمئن است. 
•    پیش بینی اعطای اقامت به اعضای خانواده: همه اعضای درجه یک خانواده شما از جمله فرزندان، پدر، مادر، خواهر، برادر و بستگان درجه یک شما در این برنامه دارای اقامت دائم خواهند شد. 
•    مزایای وضعیت اقامت دائم: شما بعد از شرکت در این طرح و احراز شرایط، اقامت دائم کشور کانادا را دریافت می کنید. این موضوع به این معناست که شما هم دقیقا به مانند یک شهروند کانادایی، از خدمات عمومی، پزشکی، دانشگاه و آموزش و... می توانید استفاده کنید. 


وکیل مهاجرت به کانادا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری چه کمکی می تواند به پرونده مهاجرتی می کند؟


مدارک و شرایط مورد نیاز برای احراز صلاحیت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از ایالت کبک، شاید ساده به نظر بیایند اما خصوصا برای بند دوم که اثبات سابقه مدیریتی و بیزنسی است و یا نحوه انتقال پول برای فرآیند سرمایه گذاری و استفاده از حساب های معتبر، شما قطعا به تنهایی نخواهید توانست تا کار را به درستی پیش ببرید. بهتر است برای اطمینان تمامی کارهای خود را با مشورت و همیاری وکیل مهاجرت به کانادا انجام دهید. این افراد به دلیل اینکه در طول کار خود صدها نفر را از طریق سرمایه گذاری برای اخذ ویزای کانادا راهنمایی می کنند و با قوانین داخلی و شرایط و مدارک به خوبی آشنا هستند، می توانند به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای تمامی مراحل فرآیند اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از ایالت کبک را برای شما انجام دهند. شما نیز بهتر است امور حقوقی مهاجرت را به وکیل مهاجرت به کانادا بسپارید.