دات نت نیوک
اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

در این مطلب می خوانید.....

ویزای سرمایه گذاری استرالیا چیست؟ برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا چه شرایطی باید داشته باشیم؟ آخرین تغییرات ویزای سرمایه گذاری استرالیا در سال 2019 به چه صورت است؟ ویزای کارآفرینی استرالیا به چه صورت است؟ آیا کشور استرالیا برای سرمایه گذاری و کارآفرینی مناسب است؟ وکیل ثبت شده مهاجرت به استرالیا برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا در تهران کیست؟ آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری منجر به اقامت دائم استرالیا می شود؟

ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای افرادی که می خواهند در یکی از بهترین کشورهای دنیا سرمایه گذاری و فعالیت تجاری داشته باشند و تمایل به مهاجرت آسان و  سرمایه گذاری در استرالیا را دارند مناسب می باشد. این ویزا شامل کسانی خواهد شد که صاحب تجارت و یا دارای توان مالی بالا برای سرمایه گذاری می باشند. بهتر است بدانید برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا، باید سرمایه گذاری و کسب و کار، در خاک استرالیا انجام شود و یا این سرمایه گذاری در خرید سهام شرکت های ایالتی و مناطق خاص انجام گردد.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و بیزینس می تواند مسیری مناسب برای مدیران بیزینس و کارآفرینان علاقه مند به سرمایه گذاری در خارج از کشور باشد. چرا که استرالیا نسبت به کشورهای پیشرفته دیگر قوانین آسان تری را برای بیزینس و سرمایه گذاری در نظر گرفته است. فرد کارآفرین در ابتدای ورود به کشور استرالیا، نیاز به وارد کردن سرمایه اولیه نیست و به مدت دو سال می تواند به ارزیابی شرایط و ایجاد ارتباطات مناسب برای راه اندازی بیزینس و سرمایه گذاری در استرالیا داشته باشد.

 

شما می‌توانید از طریق ویزای ۱۸۸ به راحتی برای اخذ اقامت موقت چهارساله اقدام کنید. این ویزا مسیر را برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۸۸۸ یا دیگر ویزاها برای شما هموار می‌سازد.

ویزاهای ۸۸۸، ۱۳۲، ۸۹۰ و ۸۹۲ برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری تعریف شده‌اند. شما می‌توانید متناسب با شرایط‌تان برای هر یک از ویزاها اقدام کنید.

ویزای ۱۸۸ استرالیا برای اقامت موقت چهار ساله (ساب کلاس ۱۸۸) به سه زیر گروه زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

 

ویزای کارآفرینی (Business Innovation Stream)

ویزای سرمایه گذاری معمولی (Investor Stream)

ویزای سرمایه گذاری ویژه (Significant Investor Stream)

 

امتیازات کلی اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا ( ساب کلاس 188 )

 

 • این ویزاها از زمانی که اعطا می‌شود به مدت ۴ سال و ۳ ماه اعتبار دارد. یعنی به مدت چهار سال و سه ماه در استرالیا زندگی کنید. ( در برخی شرایط قابلیت افزایش به مدت 6 سال را نیز دارا می باشد.)
 • همسر، فرزندان زیر 23 سال ، و افرادی که شاید به نوعی به شما وابستگی عاظفی دارند می‌توانند با شما به استرالیا وارد شوند.
 • اعضای خانواده می توانند به صورت تمام وقت کار و تحصیل بکنند.
 • به راحتی می توانید بعد از انجام تعهدات مالی و شغلی، درخواست اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 888 رو بدهید.

 

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای کارآفرینی  ( Innovation)

 متقاضیان ایرانی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا اقدام میکنند ، مسیراقامت از طریق کارآفرینی را انتخاب می کنند.

دلیل این انتخاب هم راه تر بودن و کم هزینه تر بودن اخذ اقامت استرالیا از طریق کارآفرینی است. چرا که در ویزای کارآفرینی ، اداره مهاجرت از شما انتظار ندارد که سرمایه اولیه مورد نیاز را ابتدای ورود به کشور استرالیا وارد کنید و شما می تواند تا دوسال در استرالیا اقامت داشته باشید و کسب تجربه و اطلاعات بکنید. پس باید اشاره داشت که این موضوع ریسک سرمایه اولیه شما را به حداقل می رساند.

 

متقاضیان این ویزا باید شرایط زیر را داشته باشند :

 

 • زیر 55 سال باشد ).برای شرط سن در برخی موارد استثنا بالای 55  وجود دارد(
 • حداقل 65 امتیاز بیاورد .
 • صاحب یک بیزینس باشد که گردش مالی 500 هزار دلار استرالیا در دو سال از چهار سال اخیر داشته باشد.
 • حداقل دارایی شخص 800 هزار محاسبه شود .( منظور از دارایی خانه ، ماشین ، زمین ، پول نقد و ...... می باشد)
 • یک ایالت در استرالیا شخص را اسپانسر کند
 • نمره آیلتس 4.5 ( البته اجباری نیست )

 

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری معمولی   (Investor)

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری تفاوت هایی  نسبت به کارآفرینی دارد. مهم ترین تفاوت به موضوع سرمایه اولیه برمی گردد که مبلغ کمی بالاتر است

شرایط اخذ این ویزا به این شرح است :

 

 • سن کمتر از 55 سال
 • حداقل امتیاز 65
 • حداقل دارایی 2.25 میلیون دلار برای دو سال آخر مالی
 • تعهد 1.5 میلیون دلاری برای سرمایه گذاری اولیه
 • حداقل 3 سال سابقه سرمایه گذاری در کار

برای حداقل یک سال از پنج سال مالی اخیر شخص باید حداقل سهام 10 درصد از کل سیستمی که در آن مشغول است را داشته باشد و در آن سیستم سابقه مدیریت نیز ارائه کند.

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای  سرمایه گذاری مهم ( Significant Investor)

برای این نوع روش اقامت ، سرمایه یالایی نیاز دارد که البته اگر فردی بتواند از این طریق موفق به اخذ اقامت استرالیا شود، بسیار مطمئن می تواند در کشور جدید ( استرالیا ) زندگی کند.

 

شرایط کلی اخذ این ویزا بدین شرح است :

 

 • تعهد 5 میلیون دلاری برای سرمایه گذاری اولیه به مدت چهارسال 
 • از یک ایالت اسپانسر شوید

 شرط سنی و امتیازبندی  در این نوع ویزا در نظر گرفته نمی شود. شما همچنین باید به طور متوسط 160 روز در را در مدت چهار سال ویزای سرمایه گذاری ویژه خود در استرالیا زندگی کنید.

 

 

 

ویزای سرمایه گذاری استرالیا  زیرگروه 132 ( اقامت دائم )

 

ویزای اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری  با زیرگروه 132 ویزای مخصوص مدیران و صاحبان کسب و کار می باشد که به نوعی از این ویزا به عنوان ویزای استعداد خاص یا همان تلنت  برای سرمایه گذاری است. اخذ این ویزا مزیت هایی نسبت به ویزای دیگر سرمایه گذاری استرالیا دارد که مهم ترین آن اخذ اقامت دائم استرالیا در ابتدای ورود به استرالیا است. متقاضی این ویزا می تواند از مزایای اقامت دائم استرالیا مثل مدیکال کر ( خدمات پزشکی ) و تحصیل رایگان فرزندان به راحتی استفاده کند. البته به یاد داشته باشید اخذ ویزا برای متقاضی و خانواده ایشان است که این مورد هم می تواند با توجه به اقامت دائم کل خانواده متقاضی ، قابل توجه باشد.

 

مهم ترین تفاوت زیرگروه 132 ویزای اقامت استرالیا، گردش مالی مورد نیاز است که در مقایسه با زیرگروه های دیگر ویزای سرمایه گذاری استرالیا ، بالاتر است

 

شرایط کلی اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا  132 بدین شرح است :

 • سن فرد متقاضی باید کمتر از ۵۵ سال باشد.
 • ارزش دارایی‌های کل متقاضی و همسر ایشان باید در حدود 1.5 میلیون دلار بوده که البته قابل انتقال به استرالیا باشد.
 • میزان دارایی و سرمایه خالص فرد متقاضی و همسر در آن کسب وکار مشخص که به اداره مهاجرت ارائه می شود ، باید حداقل  ۴۰۰ هزار دلار برای دو سال از چهار سال قبل از اقدام برای ویزا باشد.
 • فرد متقاضی باید حداقل ۳ میلیون دلار گردش مالی در یک یا چند بیزنس در دو سال از چهار سال اخیر داشته باشد.خوب این مهم ترین و شاید سخت ترین تفاوت ابن نوع ساب کلاس است که شاید شما به عنوان یک مدیر کسب وکار باهوش توانسته باشید این گردش مالی را ایجاد کرده باشید.
 • اگر بیزینس شما در یک سال کمتر از 400 هزار دلار سرمایه داشته باشد، باید حداقل 51 درصد سهام بیزینس را صاحب باشید.
 • و اگر بیزینس شما در یک سال بالای 400 هزار دلار درآمد داشته است، باید حداقل 30 درصد سهام را صاحب باشید.
 • و یا مالکیت ۱۰ درصد شرکتی با سهامی عام را داشته باشد.
 • مدارک مدیریتی و فعالیت متقاضی در معاملات و اداره بیزینس نیز مورد نیاز است.

البته جالب است اشاره کنیم که با نگاه به موارد بالا، باید گفت اینقدرها هم سخت نیست. به طور خلاصه اگر کسب وکار شما توانسته بیش از 3 میلیون دلار در دوسال از چهار سال اخیر ایجاد کند، احتمالا بقیه موارد را می توانید پوشش دهید!