دات نت نیوک
اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

آیا اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟ ویزای سرمایه گذاری آلمان چیست؟ مزایای دریافت اقامت آلمان با سرمایه گذاری چیست؟ برای سرمایه گذاری در آلمان چقدر پول نیاز است؟ ویزای سرمایه گذاری آلمان چقدر زمان می برد؟ آیا برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت لازم است؟ آیا اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری به دریافت اقامت دائم و پاسپورت منجر می شود؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت آلمان با سرمایه گذاری کدامند؟  نقش  وکیل مهاجرت به آلمان برای سرمایه گذاری چیست؟

 

آیا اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟


بدون شک یکی از اهداف اصلی تمامی مهاجران دریافت اقامت از کشور مقصد می باشد. آلمان به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر نیز روش ها و قوانینی را وضع کرده که مهاجران بتوانند برای دریافت اقامت اقدام کنند. یکی از این روش ها دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری می باشد. روش های متنوعی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان وجود دارد که اجرای هر کدام از آنها منوط به انجام پیش فرض های خاصی می باشد. بنابراین اگر قصد دارید با استفاده از روش های مختلف سرمایه گذاری اقامت در کشور آلمان را اخذ نمایید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


 
ویزای سرمایه گذاری آلمان چیست؟


کشور آلمان این امکان را برای اتباع خارجی تمام کشورها در نظر گرفته است که با استفاده از روش های سرمایه گذاری بتوانند ویزا و اقامت این کشور را دریافت نمایند. در شرایط فعلی دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری با استفاده از 3 روش کلی زیر امکان پذیر می باشد:
1.    راه اندازی یک کسب و کار فردی و حرفه ای در کشور آلمان (رستوران – فروشگاه مواد غذایی و ...)
2.    اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت
3.    تاسیس دفتر نمایندگی یا راه اندازی یک شعبه از کسب و کار فعلی خود(در صورتی که در حال حاضر احب کارخانه یا شرکت بازرگانی هستید) در کشور آلمان
برای سرمایه گذاری در آلمان چقدر پول نیاز است؟

قوانین سرمایه گذاری در آلمان برای شرایط مختلف متفاوت است، اما حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کشور آلمان 25.000 یورو می باشد. این مبلغ به عنوان مثال برای شرکت های سهامی عام و خاص 50.000 یورو می باشد. البته این هزینه به عنوان سرمایه اولیه محسوب می شودو شما باید هزینه های جانبی دیگر مانند موارد زیر را نیز در نظر داشته باشید:
•    هزینه حقوق خود به عنوان مدیریت شرکت و سایر کارمندان
•    هزینه اجاره دفتر برای محل شرکت
•    هزینه های جاری شرکت مانند تبلیغات و ...


مزایای دریافت اقامت آلمان با سرمایه گذاری چیست؟


مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با مزایایی بسیار عالی همراه است که مهم ترین آن سرمایه گذاری در کشوری با اقتصاد امن و با ثبات است. همچنین در این شرایط شما می توانید خانواده خود را به همراه ببرید. از سایر مزایای سرمایه گذاری در کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:
•    امکان زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن با سرمایه گذاری در آلمان
•    کوتاه بودن زمان دریافت اقامت آلمان با استفاده از این روش
•    عدم نیاز به مدارک تسلط بر زبان
•    دارا بودن حقوقی مشابه با شهروندان اتحادیه اروپا  


ویزای سرمایه گذاری آلمان چقدر زمان می برد؟


همانطوری که اشاره کردیم زمان دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری یکی از مزایای مهاجرت به آلمان می باشد. تمامی مراحل این فرایند نیازمند زمانی تقریبی بین 7 الی 9 ماه است.
آیا برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت لازم است؟
برای پاسخ به این سوال ابتدا باید نوع کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را در کشور آلمان دارید مشخص کنید.  اگر شما می خواهید به صورت فردی اقدام به راه اندازی یک کسب و کار خاص نمایید مانند راه اندازی یک فروشگاه مواد غذایی، یا در حال حاضر صاحب شرکت بازرگانی یا تولیدی می باشید و قصد تاسیس دفتر یا شعبه در کشور آلمان را دارید نیازی به ثبت شرکت ندارید. 
در واقع ثبت شرکت یکی از روش های دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری می باشد که نیازمند ارائه طرح توجیهی و تایید آن از طرف اتاق بازرگانی کشور آلمان می باشد.


آیا اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری به دریافت اقامت دائم و پاسپورت منجر می شود؟


بر طبق قوانین فعلی کشور آلمان برای سرمایه گذاری، مهلتی 3 ساله به عنوان اقامت موقت برای فرد یا شرکت در نظر گرفته می شود و در صورت موفقیت و رشد شرکت بر اساس طرح پیشنهادی و انجام تمامی قوانین مانند پرداخت حق بیمه و مالیات می توان اقامت دائم و پاسپورت کشور آلمان را دریافت نمود. البته باید آینده کسب و کار انجام شده تضمین شود و با قوانین وقت کشور مطابقت داشته باشد. چرا که ممکن است قوانین مربوط به کشور آلمان مخصوصا در بخش های بیمه و مالیات تغییر پیدا کند.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت آلمان با سرمایه گذاری کدامند؟


مدارک مورد نیاز برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:
1.    مدارک شناسایی فرد متقاضی
2.    مدارک مالی برای اثبات توانایی فرد برای اداره کسب و کار خود در آلمان
3.    دریافت مجوز کسب و کار از اتحادیه اصناف آلمان برای روش راه اندازی کسب و کار فردی
4.    مدارک معتبر مربوط به شرکت فعال در کشور فعلی به همراه سابقه کاری آن 


نقش وکیل مهاجرت به آلمان برای سرمایه گذاری چیست؟


اگرچه سرمایه گذاری در آلمان یکی از روش های نسبتا راحت تر برای دریافت اقامت این کشور است اما با توجه به هزینه زیاد و سازوکار های قانونی خاص کشور آلمان نیاز به استفاده از مشاوران متخصص در این زمینه را دارد. برای مشاوره های تخصصی و پیگیری تمامی موارد حقوقی مربوط به مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری حتما باید از یک وکیل مهاجرت به آلمان بهره ببرید چرا که در صورت وجود کوچکترین نقص در مدارک خود ممکن است مساله مهاجرت شما پیچیده گردد.
همچنین موارد مطرح شده در این نوشتار بر کلیات مهاجرت به آلمان از طیق سرمایه گذاری اشاره نموده است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و همچنین بهره بردن از راهکارهای تخصصی می توانید از تجربیات یک وکیل مهاجرت به آلمان بهره ببرید.