دات نت نیوک
استرالیا

  

 استرالیا کشوری مهاجرت پذیر پر از فرصت های جدید.

 

موقعیت جغرافیایی استرالیا :

هزار سال پیش برمی‌گردد.۴۸ تا ۴۲ سال دارد. اما زندگی نخستین انسان‌ها در آن به ۲۰۰ در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است و زندگی مدرن در استرالیا  سابقه‌ای حدود استرالیا

سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه و اصلی ترین آن محسوب می شود. استرالیا در میان آب‌های اقیانوس آرام قرار دارد . نزدیک‌ترین کشورها به آن اندونزی، تیمور شرقی و پاپوآ گینه نو در شمال، جزایر سلیمان، وانواتو، و کالدونیای جدید در شمال شرق و نیوزیلند در جنوب شرقی هستند.استرالیا

از نظر زمین‌شناسی قدیمی‌ترین خشکی جهان است. از نظر وسعت ششمین کشور جهان است و به همین دلیل تنوع گیاهی و جانوری زیادی دارد.استرالیا

 

شهرهای استرالیا :

پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند.

کشور استرالیا به 8 ایالت اصلی تقسیم می شود :

- نیو ساوت ولز که مرکز آن شهر سیدنی است.NSW

- کوئینزلند که مرکز آن شهر بریزبن است.QLD

- استرالیای جنوبی که مرکز آن شهر آدلاید است.SA

- تاسمانی که مرکز آن شهر هوبارت است.TAS

- ایالت ویکتوریا که مرکز آن شهر ملبورن است.VIC

- استرالیای غربی که مرکز آن شهر پرت است.WA

-  سرزمین شمالی که مرکز آن شهر داروین است.NT

- سرزمین پایتخت استرالیا شامل شهر کانبرا و اطراف آن.ACT

 

شرایط آب و هوایی استرالیا :

تغییرات آب و هوایی در استرالیا به شدت دیگر قاره ها نیست چرا که دور تا دور آن با دریا احاطه شده است و نواحی کوهستانی کمی دارد.در استرالیا فصل ها مخالف نیمکره ی شمالی است مثلا هنگامی که در اروپا تابستان است در استرالیا زمستان است و برعکس.در اکثر نواحی استرالیا مطبوع ترین فصل ها بهار و پاییزند، بجز در ایالت تاسمانی که تابستان مطبوع ترین فصل آن به شمار می آید.

بزرگترین جاذبه ی استرالیا برای بسیاری از مهاجرین ،خصوصا کسانی که از نیمکره ی شمالی به این کشور می آیند آب و هوای معتدل و شیوه ی زندگی در این کشور است.استرالیا کشوری برعکس سایر کشورهاست و گرمترین منطقه ی آن در شمال و سردترین منطقه ی آن در جنوب آن واقع شده است.

در شمال استرالیا که منطقه ی استوایی است فقط دو فصل دیده می شود:فصل بارانی (از نوامبر تا آوریل) و فصل خشک و کم باران (از می تا اکتبر) در حالی که در جنوب استرالیا تمام فصول دیده میشوند :بهار (سپتامبر تا نوامبر) ، تابستان (دسامبر تا فوریه) ، پاییز (مارس تا می) و زمستان (ژوئن تا آگوست) .

درجه دارد.توصیه میشود چنانچه تحمل گرمای زیاد را ندارید از اقامت در شهرهای پرث و بریزبین خودداری کنید و به شهرهای خنک استرالیا از جمله سیدنی ، ملبورن،آدلاید و هوبارت بروید.۴۲ درجه تا ۳۸میانگین تابش خورشید در روز در شهرهای بزرگ استرالیا از پنج ساعت تا هشت ساعت متفاوت است. ژانویه گرمترین ماه در اکثر مناطق جنوبی است در حالی که در تاسمانی و ویکتوریای جنوبی فوریه گرمترین ماه سال است.گرمترین نقطه ی استرالیا ماربل بار است که معمولا دمایی بین

 

استرالیا بوجود آمد از :

هلند اولین کشوری بود که که این جزیره را در قرن هفدهم کشف‌کرد. در سال 1770 کاپیتان جیمز کوک دریانورد انگلیسی، نواحی اطراف سیدنی در شرق استرالیا را اکتشاف و ثبت کرد و به این ترتیب پای انگلیس به استرالیا باز شد.

این کشور تا سال 1900 مستعمره انگلیس بود و بیشتر به عنوان تبعیدگاهی برای مجرمان استفاده می‌شد. در سال 1901 این کشور به عنوان یکی از کشورهای مشترک‌المنافع با انگلیس معرفی شد.

استرالیا از نظر زمین‌شناسی قدیمی‌ترین خشکی جهان است. از نظر وسعت ششمین کشور جهان است و به همین دلیل تنوع گیاهی و جانوری زیادی دارد.

 

اقتصاد در استرالیا :

دارای اقتصاد بسیار شکوفا در سال های اخیر در دنیا بوده است . سرعت رشد اقتصادی بسیار بالا نرخ بهره پایین از جمله مسایل قابل توجه در این کشور بوده است . استرالیا دارای سطح استاندارد زندگی بسیار بالایی است . سرمایه گذاری های بسیاری در بخش های زیر بنایی همانند آموزش، سلامتی و حمل و نقل کرده است .استرالیا

واحد پول استرالیا دلار می باشد. استرالیا دارای یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان است که نرخ سرمایه گذاری در این کشور را افزایش داده است . طبیعت تماشایی استرالیا، محیط چند ملیتی مردمی مهربان و ترکیب آب و هوا و نحوه زندگی آن را به یکی از بهترین مکان های توریستی دنیا تبدیل کرده است.


سیاست در استرالیا :

نظام کشور فدرال استرالیا بر مبناى سلطنت مشروطه بوده و دولت آن نیز از نظام پارلمانى تبعیت مى کند. «الیزابت دوم» ملکه ی این کشور است و مقام او جدا از سلطنت مشروطه و حیطه مشترک المنافع میباشد.

کشور استرالیا دارای سیستم پارلمانی است و حکومت در این کشور از سه قوه بشرح ذیل تشکیل شده است:

قوه مققنه : پارلمان از ملکه , مجلس سنا و مجلس نمایندگان تشکیل شده است . نمایندگی ملکه را در اینجا فرماندار کل عهده دار است که در مقام عمل فعالیت اندکی در پارلمان داشته یا هیچ فعالیتی ندارد.

قوه مجریه : شورای اجرایی فدرال , در عمل مشاوران عضو این شورا عبارتند از نخست وزیر و وزرا

قوه قضائیه : متشکل است از دیوانعالی استرالیا و محاکم فدرال . زمانیکه در سال ۱۹۶۸ قانون استرالیا به تصویب رسید , دادگاههای ایالتی بطور رسمی از کمیته قضایی شورای مشترک المنافع , مستقل گردیدند.

 

دین در استرالیا :

تا پیش از ورود اروپاییان به استرالیا، مردمان بومی این سرزمین از آیین دیرینه و بدوی خود پیروی می‌کردند، ولی امروزه برخی از این بومیان به مسیحیت گرویده‌اند.

در سال ۲۰۰۱، بیش از ۷۰٪ استرالیائی‌ها خود را مسیحی معرفی کرده‌اند و بیش از ۱۵٪ نیز پیرو هیچ آئینی نبوده‌اند. بودیسم و اسلام نیز هر یک با کمتر از دو درصد، در رده‌های بعدی قرار داشته‌اند.

در استرالیا دین از حکومت جدا بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد بوده و هر کس می‌تواند آئینهای ویژه دینی خود را آزادانه پیگیری کند.

 استراالیا, Australia