دات نت نیوک
مهاجرت به آلمان

آلمان به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا و مهد نظم و برنامه ریزی می باشد. مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت آلمان آرزوی هر مهاجری می باشد. کشوری که به عنوان دومین کشور مهاجرپذیر دنیا شناخته می شود. مهاجرت موضوعی است که در دنیا بسیار گسترده و تخصصی شده است. کشورهای مهاجر پذیر به دنبال افراد مستعد و نیروی کار ماهر هستند. افرادی که قصد مهاجرت دارند برای پیدا کردن شرایطی بهتر برای رشد و پیشرفت با توجه به مهارت های خود هستند. اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید تا اخر این نوشته با ما همراه باشید چرا که قصد داریم تمامی اطلاعاتی را که برای مهاجرتن به این کشور از دریافت ویزای آلمان گرفته تا انواع روش های مهاجرت را شرح دهیم.
  

چرا مهاجرت به آلمان؟
یکی از پیش فرض های مهاجرت به آلمان شرایط مالی فرد مهاجر و اثبات آن است. به طور کلی قبل از مهاجرت به این کشور باید به مسئولان این کشور ثابت کنید که توانایی مالی کافی برای زندگی در این کشور و پرداخت هزینه های جاری زندگی را دارید. همین عامل نکته بسیار حائز اهمیتی برای مهاجران است چرا که حساسیت مسئولان کشور آلمان بر این است افرادی که وارد این کشور می شوند حتی به عنوان مهاجر از نظر شرایط مالی در تنگنا قرار نگیرند. بنابراین حتما از مشورت با یک وکیل مهاجرت به آلمان بهره ببرید و جزئیات مالی آن را جویا شوید.
موضوع دوم برای دریافت ویزای آلمان داشتن بیمه سلامت مورد تایید کشور آلمان است. برای این کار یا باید این بیمه را از خود کشور آلمان دریافت نمایید یا بیمه ای در کشور خود یا کشور دیگر داشته باشید که توسط مسئولان آلمانی تایید شود. دلیل دوم برای پاسخ به سوال چرا مهاجرت به آلمان تاکید این کشور بر موضوع بیمه و سلامت افراد است.
مورد سوم نیز آشنایی با زبان آلمانی و تسلط نسبی بر آن است. به طوریکه در اکثر روش های مهاجرت به آلمان باید با زبان رسمی این کشور آشنایی داشته باشید تا برای کار و فعالیت در این کشور و همچنین برقراری روابط اجتماعی به مشکل خاصی برنخورید و اصطلاحا از پس خود بربیایید.

 

روش های مهاجرت به آلمان


بسیار شنیده می شود که افراد از وکیل مهاجرت به آلمان سوال می کنند که بهترین روش مهاجرت به آلمان چیست؟ تعیین اینکه کدام روش بهتر یا آسان تر است بستگی به شرایط شما دارد زیرا قوانین مهاجرتی تقریبا ثابت هستند و این شما هستید که با وضعیت فعلی خود باید بهترین روش را انتخاب نمایید. در اینجا شرایط و ویژگی های هرکدام از روش های مهاجرت را بیان می نماییم و تصمیم گیری را بر عهده خودتان میگذاریم چرا که ممکن است روشی برای اشخاصی خاص بهترین باشد اما برای گروهی دیگر سخت ترین روش.

 

  •  مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در این کشور

این روش بسیار مناسب جوانان و از روش های کم هزینه تر نسبت به سایرین است. در این روش شما باید تلاش کنید که اجازه تحصیل در یکی از دانشگاه های المان را دریافت نمایید سپس درخواست ویزای تحصیلی نمایید.

  •  مهاجرت به واسطه ازدواج

اگر قصد دریافت اقامت دائم در آلمان و دریافت تابعیت این کشور را دارید می توانید از طریق ازدواج با یک فرد آلمانی اقدام کنید. برای اینکه بخواهید نسبت به این کار اقدام کنید باید از نظر مالی تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور بدون کمک دولتی را داشته باشید و همچنین تسلط بر زبان این کشور داشته باشید.

  •    مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و تاسیس شرکت

اگر قصد کارافرینی در کشور المان را دارید می توانید از این طرح استفاده کنید. برای اینکار طرح شما باید توسط اتاق بازرگانی آلمان تایید شود و توانایی راه اندازی و تاسیس شرکت در این کشور را داشته باشید. 


شرایط کار و زندگی در آلمان


قانون مداری و امنیت در کشور آلمان حرف اول را میزند. اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید از لحظه اول همه مراحل کاری خود را برا اساس قانون آغاز نمایید. 
آلمانی ها معمولا برخورد خوبی با افراد مهاجر دارند. کارفرمایان مزایای شغلی مناسبی برای کارمندان خود در نظر می گیرند. آلمان ها از نظر اقتصادی در حوزه کشورهای اروپایی بهترین وضعیت را دارند. همچنین وجود شرکت های معتبر دنیا در این کشور نشان از ثبات اقتصادی و آینده روشن این کشور دارد.
کمبود نیروی کار در آلمان همواره حس شده است و مهاجرت به این کشور برای کسانی که مهارت های خوبی دارند آینده ی نوید بخشی را رقم خواهد زد.