دات نت نیوک
ویزای توریستی کانادا

کانادا 2 نوع ویزای توریستی دارد: 1- تک ورود       2-مالتیپل(5 ساله)

کشور زیبا و پهناور کانادا سالانه در کنار مهاجرانی که این کشور را برای ادامه زندگی شان انتخاب میکنند ، توریست های زیادی را به خود جذب میکند.زیبایی های طبیعی این کشور دلیل جذب این همه توریست به این کشور میشود.بسیاری از افراد هم برای دیدن اقوام خود بها استفاده از ویزای توریستی وارد این کشور میشوند.

بر اساس قوانین این کشور حداکثر زمانی که یک توریست میتواند داخل خاک کانادا باشد 6 ماه است.فرقی هم ندارد که از طریق ویزای تک ورود باشد یا مالتیپل.

دارندگان ویزای تک ورود پس از اتمام حد اکثر 6 ماه باید از کانادا خارج شوند.

ویزای مالتیپل 5 ساله کانادا به توریست اجازه میدهد در مدت 5 سال بطور نا محدود وارد خاک کانادا شود ولی هر بار بیشتر از 6 ماه اجازه ماندن در کانادا را نخواهد داشت. اگر فرد دلیل قانع کننده ای داشته باشد میتواند افسر مهاجرت را قانع کند که بدون خروج از خاک کانادا 6 ماه بعدی را آغاز کند ولی اگر دلیلی نداشته باشد وی باید خاک این کشور را ترک کند و بعد بلا فاصله میتواند دوباره وارد این کشور شده و 6 ماه بعدی را شروع کند. ولی برای تعداد روزهایی که ، در هر سال یا در طول مدت ویزا، در کانادا هستید هیچ محدودیتی وجود ندارد. 

 

موارد مهم در اخذ ویزای توریستی کانادا:

1-معمولا ایرانیان نیازی به آزمایش پزشکی ندارند مگر در موارد خاص.

2-مشکلات پزشکی و سوپیشینه از مواردی است که باعث عدم صدور ویزا میشود.

3-متقاضی باید بتواند تمکن مالی خود را برای مدتی که در کانادا است اثبات کند.

4-افراد بالای 14 سال باید انگشتنگاری شوند و چون سفارت کانادا در ایران فعالیت ندارد این افراد باید به کشور های دیگر سفر کنند.

 

بیشترین زمان برای صدور ویزای توریستی از طرف اداره مهاجرت کانادا 133 روز اعلام شده ولی اکثر اوقات زمانی که شرایط شخص متقاضی خوب باشد در کمتر از این زمان میتوان ویزا را اخذ کرد.

 

این موضوع را در نظر داشته باشید که افراد با ویزای توریستی نمیتوانند در کانادا کار کنند ولی در دوره های آموزشی یا تحصیلی زیر 6 ماه میتوانند شرکت کنند.پس اگر قصد دارید فرزندتان را در کانادا در مدرسه ای ثبت نام کنید باید برای او ویزای تحصیلی بگیرید.

این موضوع را هم مد نظر داشته باشید که سابقه سفر های خارجی شما (مخصوصا شینگن) تاثیر زیادی بر بالا بردن احتمال اخذ ویزای شما دارد.

برخی از موارد که باعث رد درخواست ویزای توریستی افراد میشود عبارتند از:

  • تمکن مالی ضعیف
  • تمکن مالی ضعیف فردی که متقاضی را دعوت کرده
  • قانع نشدن افیسر ، زمانی که افیسر شک کند که شما قصد ماندن در کانادا را دارید.
  • عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها

 

اگر درخواست اخذ ویزای کسی رد شود فرد میتواند بعد از مدتی دوباره برای اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام کند.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.